Entistä tehokkaampi ääni ulkotiloihin. CLG160 tuo Monitor Audion hifi-soundin puutarhaan ja terassille – sulautuu maisemaan, kestää säätä ja soi koko pihan täydeltä.
Hinta / kpl
IP55-säänkestävyys – toimii -20 °C…+70 °C lämpötiloissa
Monikäyttöinen ääni pihaan, terassille ja projekteihin
CLG160 on suunniteltu niin yksityis- kuin ammattikäyttöön. Se toimii erinomaisesti isommilla piha-alueilla, patioilla, viherseinissä, puutarharavintoloissa ja ulkoalueiden äänijärjestelmissä. Suurempi 6″ elementti tarjoaa erinomaisen bassotoiston ja selkeän äänen, joka kantaa ja pysyy erottuvana ulkoilmassa.
Asennusmahdollisuudet: mukautuu kohteeseen
Kaiutin voidaan asentaa: Maahan CLG-SPIKE R -piikillä – piilotettu kaapelointi ja maastoon sulautuva asennus Pylvääseen tai puuhun CLG-MOUNT -kiinnikkeellä Aitaan tai seinään ulkoalueiden reunoille Useita kaiuttimia voidaan asentaa vyöhykkeiksi tai alueittain (esim. vasen/oikea tai etu/taka)
Säädettävä järjestelmä – monotoisto tai stereovyöhykkeet
CLG160 toimii tehokkaasti yhden vahvistinkanavan kautta monotoistona, jolloin toinen kanava voidaan varata subwooferille. Tämä mahdollistaa tasapainoisen äänikentän myös ulkona. Tarvittaessa järjestelmä voidaan jakaa stereoalueiksi, jolloin oikea- ja vasen-kanavat toteutetaan kaiutinryhmittäin. Ratkaisu toimii sekä hifikuunteluun että taustamusiikkiin.
Ominaisuudet:
6″ MMP II basso-keskiääni elementti
Optimoitu suurelle herkkyydelle ja laajalle äänen hajonnalle
Suunniteltu toimimaan äärimmäisissä ilmasto-olosuhteissa: -20 – 70 C
Jäykkä ja iskunkestävä kotelointi
Sertifioitu IP55-luokitus
Koteloitu kaapeli kulkee kannattimen sisällä huomaamattomaan ulkonäköön
Tumman ruskea viimeistely sulautuu puutarhan väreihin ja kaiuttimien kotelo on myös maalattavissa
Garden Spike (CLG-SPIKE R) ja kiinnike (CLG-MOUNT) saatavana erikseen
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.