Monitor Audio CLG140 – Hifi-tason ulkokaiutin pihaan ja puutarhaan. Säänkestävä, kompakti ja huomaamattomasti asennettava kaiutin, joka tuo huippuluokan äänen myös ulkotiloihin. Hinta / kpl
IP55-säänkestävyys – toimii -20 °C…+70 °C lämpötiloissa
88 dB herkkyys, maksimiäänenpaine 104 dB SPL
Laaja 60° äänensuuntaus ja koaksiaalinen rakenne
Piilotettu kaapelointi ja useita asennusvaihtoehtoja
Asennettavissa maapiikkiin, seinään, tolppaan tai puuhun
CLG140-kaiutin tarjoaa laajan taajuusvasteen (100 Hz – 30 kHz) ja poikkeuksellisen äänen erottelukyvyn. Monitor Audion C-CAM Gold Dome -diskantti ja MMP II -bassokeskiäänielementti takaavat lämpimän ja avoimen toiston, jonka yksityiskohtaisuus erottuu erityisesti ulkoilmassa.
Rakenne, joka kestää vuodet ja sääolosuhteet
Kaiutin on IP55-sertifioitu ja suunniteltu kestämään rankkasateita, UV-säteilyä ja pakkasta (-20 °C). Kartiomainen polymeerikotelo takaa akustisen suorituskyvyn ja suojaa elementtejä säältä. Rakenteessa on myös PTC-ylikuormitussuojaus kestävyyden varmistamiseksi.
Helposti asennettava – huomaamattomasti integroitavissa
CLG140 voidaan asentaa maahan maapiikin avulla, tai kiinnittää seinään, tolppaan tai puuhun. Kaiuttimen suunnittelu ohjaa kaapelit maapiikin kautta maan sisään, mahdollistaen siistin ja piilotetun lopputuloksen. 32° säädettävä suuntaus joka suuntaan takaa oikean äänikentän.
Ominaisuudet:
4″ MMP II basso-keskiääni elementti
Optimoitu suurelle herkkyydelle ja laajalle äänen hajonnalle
Suunniteltu toimimaan äärimmäisissä ilmasto-olosuhteissa: -20 – 70 C
Jäykkä ja iskunkestävä kotelointi
Sertifioitu IP55-luokitus
Koteloitu kaapeli kulkee kannattimen sisällä huomaamattomaan ulkonäköön
Tumman ruskea viimeistely sulautuu puutarhan väreihin ja kaiuttimien kotelo on myös maalattavissa
Garden Spike (CLG-SPIKE R) ja kiinnike (CLG-MOUNT) saatavana erikseen
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.