Yksi merkittävä muutos on kaarevien etuosien käyttöönotto jokaisessa kaiutinkotelossa ja asemayksiköt on asennettu erillisiin osastoihin, kuten 800 Series Diamondissa. Kaarevuuden lisäksi kaikissa uusissa malleissa on aiempaa ohuemmat etuosat, mikä vähentää kaapin häiritsevyyttä.
KOHOKOHDAT
Erittäin hyvät yleisominaisuudet sekä musiikin että elokuvien äänentoistossa
Carbon Dome Disk
Continuum Biomimetic Suspension FST keskialueet
Uudelleen suunniteltu crossover erittäin hienoilla komponenteilla
Ainutlaatuinen viimeistely lakalla tai aidolla puuviilulla
B&W 704 S3 on erittäin ohut ja pienennetty versio B&W:n upeasta 703 S3 -lattiakaiuttimesta. Edistyksellisen tekniikkansa ja hienostuneen viimeistelynsä ansiosta se toimii sekä tyylikkäänä huonekaluna että erittäin korkealuokkaisena musiikkilähettimenä.
Kompakteista mitoistaan huolimatta 704 S3 täyttää helposti tavallisen olohuoneen täyteläisellä äänellä. Ainutlaatuinen ”reunaton” Continuum FST -keskiääni ja eksklusiivinen Carbon Dome -tweeter takaavat kristallinkirkkaan äänten ja instrumenttien toiston, joten klassisen musiikin ja esimerkiksi jazzin kuuntelu on todellinen nautinto.
704 S3:n viimeistely on huippuluokkaa, ja se sopii luontevasti tyylikkääseen kotiin, halusitpa sitten lakattua tai aitoa puuviilua. Etukansi kiinnitetään magneeteilla, joten sinun ei tarvitse etsiä rumia kiinnitysreikiä, jos haluat käyttää kaiutinta elementit näkyvillä.
Tekniset ominaisuudet:
Decoupled Carbon Dome -diskantti Solid Body Tweeter-on-Top Continuum™-kartio FST™-keskiääni Decoupled-keskiääni Aerofoil™-profiiliset bassokartiot Flowport™
Kuvaus:
3-tiekaiutin, refleksikotelo
Elementit:
1x ø25mm Decoupled Carbon Dome -kdiskantti 1x ø130mm jatkuva kartio FST keskiääni 2x ø130mm Aerofoil profiili basso
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.